МВС Укрїни. Експертна служба

У ПОШУКАХ ІСТИНИ БЕЗ ПРАВА НА ПОМИЛКУ

Герб Хмельницької області

Новини

25 квітня у Всесвітній день ДНК, відбулась зустріч з місцевим телеканалом для ознайомлення із роботою сектору біологічних досліджень та обліку Хмельницького НДЕКЦ, щодо важливості проведення молекулярно-генетичних експертиз в умовах сьогодення.

Посилання на першоджерело

 

12.04.2024року працівниками сектору вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень Хмельницького НДЕКЦ МВС разом із спеціалістами відділу вибухотехнічної служби ГУНП в Хмельницькій області були проведені заняття із начальниками інспекцій по особовому складу МВС України.

В ході проведення занять особливу увагу було зосереджено на позитивних аспектах сумісного перебування експертів НДЕКЦ МВС та спеціалістів-вибухотехніків ГУНП в одному приміщені.

 

Також було продемонстровано обладнання та інструменти, за допомогою яких експерти проводять дослідження вибухонебезпечних обєктів. 

Як ми вже Вам розповідали раніше, експертне дослідження транспортних засобів наразі не обов’язкове. Таким чином виявити шахрая з підробленим авто або свідоцтвом про реєстрацію авто стало значно складніше, саме тому за спільної ініціативи керівництва Хмельницького НДЕКЦ МВС та патрульної поліції Хмельницької області в період 06 по 09 лютого на базі нашого Центру відбувалися теоретичні та практичні навчання працівників патрульної поліції. Наші спеціалісти діллились своїм багатолітнім досвідом з метою виявлення підроблених транспортних засобів та реєстраційних документів, щоб не допустити порушення майнових прав добросовісних власників авто Ми впевнені, завдяки спільній співпраці, «двійників» буде викрито завчасно! Тому, не дайте себе ошукати, адже власник авто несе повну відповідальність за наслідки купівлі-продажу кримінального авто. Перед купівлею автомобіля, обов’язково завітайте до наших експертів, які наддадуть Вам усю інформацію по авто.

З метою популяризації роботи Хмельницького НДЕКЦ МВС 01.02.2024 на базі останнього відбулась зустріч працівників Центру з курсантами факультету правоохоронної діяльності Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. 

В ході зустрічі курсанти ознайомитись з історією становлення Експертної служби МВС та Хмельницького НДЕКЦ, основними видами діяльності та завданнями, які покликана вирішувати служба та Центр, значенням судової експертизи у розслідуванні та розкриті кримінальних правопорушень.

 Курсанти мали змогу наглядно ознайомитись з  лабораторіями та їх оснащенням за певними напрямками досліджень, що сприяло закріпленню отриманих ними знань з криміналістичної техніки з навчальної дисципліни «Криміналістика». 

Робочою групою Хмельницького НДЕКЦ МВС проведено оцінювання роботи із забезпечення, дотримання та реалізації прав осіб з інвалідністю – працівників Центру  за 2023 рік (інформація про результати оцінювання станом на 30 січня 2024 року додається)

 

РЕЗУЛЬТАТИ

оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю

 

№ з/п

Назва підрозділу (закладу, установи, органу)

Кількість працівників за штатом

Кількість працівників за списком

Кількість осіб з інвалідністю

Загальна оцінка

1 група

2 група

3 група

Усього

1

2

3

4

5

6

7

8

9

1

Хмельницький

НДЕКЦ МВС

128

127

0

10

5

15

12

 

Примітка. Загальна оцінка здійснюється відповідно до Методики оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю в Міністерстві внутрішніх справ України та центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11 квітня 2018 року № 294, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24 квітня 2018 року за № 496/31948.

Міністерство молоді та спорту України працює над тим, щоб якомога більше людей в Україні займалися спортом та руховою активністю. Щоб дізнатися, скільки людей займаються спортом і як можна їм допомогти, Міністерство проводить всеукраїнське опитування.

Посилання на першоджерело

14.12.2023, керівництво та судові експерти Хмельницького НДЕКЦ МВС сумісно з працівниками силових відомств області прийняли участь в робочій сумісній нараді та презентації приладу «ANDE RAPID DNA 6C», яка проходила в ГУНП в Хмельницькій області.

Під час зустрічі були вирішені шляхи подальшої співпраці при практичному застосуванні приладу «ANDE RAPID DNA 6C», обговорили проблемні питання які виникають під час вилучення та направлення на ДНК–експертизу слідів біологічного походження в межах взаємодії з підрозділами ГУНП в Хмельницькій області.

Для проведення експертиз у цьому кримінальному провадженні залучались судові експерти сектору досліджень у сфері інформаційних технологій Хмельницького НДЕКЦ МВС, які  проводили дослідження у сфері захисту суспільної моралі та дослідження з ідентифікації особи за ознаками зовнішності за матеріальними зображеннями. В результаті експертиз було доведено, що відео, яке вилучили у  підозрюваного має порнографічний характер, і що на відео зафіксований саме підозрюваний, а не інша особа.

Посилання на першоджерело

 

Відділи криміналістичних видів досліджень та досліджень матеріалів, речовин і виробів Хмельницького НДЕКЦ МВС проводять спільні дослідження продуктів пострілу з використанням рентгенофлуоресцентного аналізу.

Показано, що склад продуктів пострілу практично не залежить від складу порохового заряду, що пояснюється невеликою концентрацією важких модифікуючих елементів, які знаходяться в органічній матриці, але залежить від капсульного заряду та матеріалу поверхні кулі, які були використані для пострілу.Встановлено, що залежність розподілу інтенсивностей випромінювання елементів, які входять до складу продуктів пострілу, від відстані дозволяє визначити відстань до цілі в момент пострілу, а найбільш надійним елементом в продуктах пострілу для визначення відстані до цілі є свинець. Останнє може бути проілюстровано графічною залежністю.

Експертами Хмельницького НДЕКЦ МВС було проведено експертне дослідження лічильнику газу на сліди дії стороннього предмету.
Було виявлено сліди термічного впливу на корпус облікового механізму.

24.11.2023 працівниками експертної служби Хмельницького НДЕКЦ МВС в місті Кам’янець-Подільський під час дослідження транспортного засобу, при первинній реєстрації із-за кордону🚐, виявлено факт знищення ідентифікаційного номера двигуна про, що було повідомлено працівників національної поліції🚓👮‍♀️👮.

16.11.2023, в межах взаємодії з підрозділами  ГУНП в Хмельницькій області та обміну досвідом на базі Хмельницького НДЕКЦ МВС проведена зустріч із спеціалістами-криміналістами та представниками слідчих підрозділів, з метою висвітлення та обговорення проблемних питань, що виникають при вилученні слідів дактилоскопічного та трасологічного походження, відбору зразків для порівняльного дослідження, а також призначення судових експертиз.

Під час зустрічі з учасниками опрацьовані способи і методи виявлення слідів рук, взуття, знарядь зламу, одягу тощо, можливості їх застосування в «польових» умовах, фіксування та особливості упакування і транспортування, а також додатково доведені можливості проведення судових експертиз за напрямками дактилоскопічних та трасологічних досліджень. 

 

 

Наукова та науково-технічна діяльність є однією із рушійних сил національної безпеки, фактором впливу на організаційний, управлінський, технічний і технологічний рівень розвитку всіх сфер діяльності в Україні.

️ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

Чимало громадян та військовослужбовців користуються сьогодні найбільш захищеним від русні месенджером SIGNAL.

 

Але і тут ворог чи інші зловмисники намагаються отримати доступ до вашого ґаджета, персональних даних і, здавалося б, конфіденційних переписок!

 

Ось вам свіжий приклад 👆(на фото), як вони намагаються це зробити, максимально імітуючи заходи безпеки!

 

🧐 Будьте пильні! Нічого нікому не надсилайте!

 

Кібербезпека, як і медіаграмотність, мають велике значення!

 

 

🇺🇦 Разом – до перемоги!