МВС Укрїни. Експертна служба

У ПОШУКАХ ІСТИНИ БЕЗ ПРАВА НА ПОМИЛКУ

Герб Хмельницької області

Новини

Все частіше до підрозділів Експертної служби МВС України надходять на дослідження колоди, зрізи з колод, пні, зрізи з пнів та інші частини деревини, що вилучаються підрозділами Національної поліції у ході проведення слідчих дій за фактами незаконної порубки лісу.

Результати трасологічних досліджень зазначених об’єктів мають важливе значення для слідства, а в окремих випадках - складають основу доказової бази в обґрунтуванні підозри особі у вчиненні нею незаконної порубки лісу, адже, саме судова трасологічна експертиза надає можливість точно визначити чи складали раніше одне ціле виявлена в злочинців деревина та вилучені з місця скоєння злочину зрізи.

МВС розробило мобільний застосунок для жертв насильства

 

Міністерство внутрішніх справ України презентувало мобільний застосунок для реагування на випадки домашнього та гендерно зумовленого насильства. Про це повідомляє пресслужба МВС (https://mvs.gov.ua/uk/news/u-mvs-prezentuvali-mobilnii-zastosunok-dlya-reaguvannya-na-vipadki-domasnyogo-ta-genderno-zumovlenogo-nasilstva?fbclid=IwAR2c6tphEh2RTvtVpMGr86R-ehw3SB5onmVQLnf9Sj_2qkfuSXU7WzFAO5s). Програма дає можливість постраждалій особі отримати допомогу без телефонного дзвінка, не привертаючи увагу кривдника.

«Дзвінок на 102 може стати додатковим тригером для кривдника. Ми прагнемо максимально убезпечити постраждалу, зробити допомогу доступною. Основна мета застосунку – надати постраждалим, найчастіше жінкам, можливість звернутися за допомогою без дзвінка на 102, без необхідності говорити вголос з оператором, без необхідності шукати інформацію в інтернеті. Безпечно і швидко», — розповіла заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.

Ресурс містить корисну інформацію про види насильства, карту з  доступними службами допомоги поряд, і, головне, кнопку виклику поліції. Кнопка має вигляд нейтральної іконки на екрані смартфона. В момент небезпеки її потрібно затиснути на 2 секунди, щоб поліція визначила місцеперебування жертви через геолокацію і прибула вчасно.

Застосунок уже працює, він доступний до звантаження у Google Play та App Store, але його назву публічно не повідомляють, щоб не привертати увагу аб’юзерів. Ті, хто потерпає від насильства, можуть отримати інформацію та завантажити програму, зателефонувавши на гарячу лінію 116 123 або написавши в особисті повідомлення на сторінку «Розірви коло» у Facebook (https://www.facebook.com/rozirvykolo). Розробники зазначають, що зовнішній вигляд і функціонал застосунку будуть час від часу змінюватися заради безпеки.

50 програм з Google Play, які необхідно видалити – вони містять шкідливе ПЗ

 

 Google вже відреагував і видалив програми зі свого магазину, програми все ще можуть перебувати на смартфонах користувачів. За оцінками, вони були завантажені більше 300 000 разів, тому краще переконатися, що їх немає на вашому пристрої.

Більшість додатків містили вірус Joker, який міг красти вміст повідомлень, списки контактів, та здійсьнювати платні підписки та шпигунство за користувачами.

Facestealer перенаправляв за адресою cam.vanilla.snapp і був завантажений понад 5000 разів. Тут користувачі бачили підроблений екран входу до Facebook, а вхід до нього призводив до втрати даних.

Coper був виявлений в Unicc QR Scanner, тобто в тому, що мало бути зчитувачем QR-коду. Програма була встановлена ​​більше тисячі разів, і це призводило до того, що користувач міг встановити на свій смартфон, наприклад, програму, що видає себе за Google Play Store, і таким чином міг втратити дані або гроші.

Якщо ви маєте одну з наведених нижче програм, негайно видаліть її та змініть пароль для своїх облікових записів та служб.

Список небезпечних програм із Google Play Store

·         Advanced SMS

·         All Language Translate

·         All Photo Translator

·         Blood Pressure Checker

·         Blood Pressure Diary

·         Camera Translator

·         Chat SMS

·         Chat Text SMS

·         Classic Game Messenger

·         Come Messages

·         Cool Keyboard

·         Cool Messages

·         Creative Emoji Keyboard

·         Custom Themed Keyboard

·         Emoji Theme Keyboard

·         Fancy SMS

·         Fonts Emoji Keyboard

·         Fonts Emoji Keyboard

·         Funny Emoji Message

·         Funny Keyboard

·         Hi Text SMS

·         iMessager

·         Instant Messenger

·         Light Messages

·         Magic Photo Editor

·         Memory Silent Camera

·         Mini PDF Scanner

·         Painting Photo Editor

·         Personal Message

·         Premium SMS

·         Private Game Messages

·         Private Messenger

·         Professional Messages

·         Professional Messenger

·         Quick Talk Message

·         Rich Theme Message

·         Send SMS

·         Simple Note Scanner

·         Smart Messages

·         Smart SMS Messages

·         Smile Emoji

·         Social Message

·         Style Message

·         Text Emoji SMS

·         Text SMS

·         Themes Chat Messenger

·         Themes Photo Keyboard

·         Timestamp Camera

·         Universal PDF Scanner

·         Wow Translator

Працівникам Хмельницького НДЕКЦ МВС, що захищають нашу країну, силами колективу Центру придбано планшети. Сподіваємось, що вони допоможуть краще виконувати поставленні завдання та збережуть їм здоров’я та життя. Слава Україні! Героям слава!

Google знайшов шкідливу програму для Android, яка маскувалася під програму для українців для DDoS-атак на російські сайти.

 

Група аналізу загроз Google (Threat Analysis Group, TAG), яка спеціалізується на відстеженні хакерських дій, що фінансує Росія, викрила чергову кібератаку на Україну.

Про це повідомляє VICE

 

За даними TAG, додаток «КіберАзов», який начебто створив український полк «Азов» для того, щоб «допомогти зупинити російську агресію проти України», насправді належить російській хакерській групі Turla. Угрупування пов’язують із Федеральною службою безпеки РФ (ФСБ), його пов'язують із атаками на європейські та американські організації за допомогою шкідливих програм.

 

Додаток «КіберАзов» для Android поширювався не через Google Play Store, а через домен cyberazov[.]com, контрольований Turla. Його потрібно було вручну встановлювати з файлу APK (формат архівних файлів-додатків для Android). Анонс програми на вебсайті Cyber Azov стверджував, що програма запускатиме атаки типу «відмова в обслуговуванні» (DoS) на російські вебсайти, але аналіз TAG показав, що програма була неефективною для досягнення цієї мети. Тим часом аналіз файлу APK на VirusTotal показав, що більшість антивірусів позначають його як шкідливий додаток, що містить троян.

 

Насправді додаток був шкідливим програмним забезпеченням, призначеним для ідентифікації та відстеження українців.

Хмельницький НДЕКЦ МВС проводить технічні дослідження документів. На експертизу надаються типографські бланки, цінні папери, марки акцизного податку, банкноти НБУ та інших країн з метою встановлення відповідності їх зразку, що перебуває в офіційному обігу. Крім того, експерти досліджують відтиски печаток і штампів для визначення способу їх нанесення та встановлення чи спростування факту нанесення відтиску певним кліше печатки чи штампу. Дослідження проводяться як в межах кримінальних проваджень, так і в цивільних справах та за заявами фізичних і юридичних осіб.

❗️Список 100 «українських» каналів у телеграм, які курує росія.

 

Даний список підтвердили СБУ, Міноборони, МВС та інші держоргани безпеки.

На передовій в боротьбі із злочинністю

14.07.2022 року у м.Хмельницькому відбувся брифінг ГУНП України в Хмельницькій області та Хмельницького НДЕКЦ МВС, який був присвячений новій ініціативі, щодо сумісного розміщення інспекторів відділу вибухотехнічної служби (ВВТС) ГУНП та експертів сектору вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень Хмельницького НДЕКЦ МВС з метою невідкладного та безпечного виконання завдань та оперативного реагування на злочини, пов`язані із застосуванням боєприпасів та вибухових матеріалів.

Необхідність сумісного розміщення інспекторів ВВТС та експертів Хмельницького НДЕКЦ МВС набуло актуальності особливо в теперішній час, що в свою чергу дасть позитивні наслідки щодо безпечності та зменшення термінів при виконані робіт, пов`язаних із вилученням, транспортуванням, зберіганням та дослідженням боєприпасів і вибухових матеріалів, особливо по фактах воєнних злочинів.

Під час брифінгу були обговорені проблеми та завдання, які стоять перед підрозділами та продемонстровані оновлені приміщення ВВТС ГУНП та експертів НДЕКЦ МВС.

 

Дослідження дорогоцінних металів

на пробірному камені.

 

Метод випробування ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів на пробірному камені відомий дуже давно, більш ніж два тисячоліття. Незважаючи на те, що цей метод не завжди може надати точні результати при визначенні складу дорогоцінних металів, він має велике практичне застосування та ряд переваг у поряд, іншими методами. Зокрема метод випробування на пробірному камені дозволяє визначити однорідність (гомогенність) ювелірного сплаву у виробах.

Головними перевагами використання цього методу є швидкість визначення вмісту дорогоцінних металів, простота методу, а також те, що при випробуванні виробів з дорогоцінних металів останні не руйнуються, тобто метод є неруйнівним. Метод випробування на пробірному камені дозволяє встановлювати пробу сплавів з точністю від 2 до 5 проб. Під час контролю якості ювелірних сплавів невідомого складу та виробів з них, а також під час експертних випробувань цей метод можна використовувати як попередній напівкількісний.

Отже, основним завданням експерта при здійсненні випробування на пробірному камені є визначення проби вмісту вагової одиниці основного дорогоцінного металу.

Пробірний камінь за своїм мінеральним складом відноситься до кременестих сланців і має характерний чорний колір внаслідок вмісту в ньому вуглицю. При здійснені випробувань має задовольняти таким вимогам:

- дрібнозернистість будови без включень кварцу і тріщин;

- достатню твердість, щоб при здійсненні натирів на ньому не утворювались подряпини;

- хімічну стійкість до дії мінеральних кислот і їхнших сумішей.

 

 

Зображення 1. Зовнішній вигляд пробірного каменю.

 

 

Якісні пробірні камені повинні мати велику хімічну стійкість та не піддаватися діям мінеральних кислот (азотної, сірчаної, соляної) та їх сполук.

Пробірний камінь попередньо, до випробування на ньому дорогоцінних металів, варто змастити кісточковою олією (мигдальною, соняшниковою, горіховою, оливко­вою) чи касторовою і насухо протерти. Зняття натирів варто проводити наждаковим папером (№ 0,1) або пемзою, попередньо змастивши камінь олією, потім насухо ви­терти фільтрувальним папером.

Наждаковий і фільтрувальний папір збирається для подальшого вилучення доро­гоцінних металів.

Для еталонного зразка дорогоцінного металу використовують  пробірну голку — що містить еталонний сплав визначеного хімічного складу дорогоцінного металу, що застосовується при випробуванні виробів із дорогоцінних металів. Пробірні гол­ки конструктивно складаються з робочої частини — еталонного сплаву дорогоцінних ме­талів та тримача, виготовленого з кольорових металів, який забезпечує зручність в роботі. Пробірні голки для випробування виробів з дорогоцінних металів виготовляються з ідентичних за хімічним складом ювелірних сплавів, для яких вони застосовується.

 

 

 

Зображення 2. Зовнішній вигляд пробірних голок.

 

Техніка випробування на пробірному камені.

На підготовлену поверхню пробірного каменю наносяться однорідно-щільні смужки довжиною 10-15 мм і шириною 3-4 мм досліджуваного сплаву. Поруч нано­ситься така ж смужка пробірною голкою відповідної проби, а для золота й однакова за кольором. Смужки за допомогою скляної палички або піпетки змочують поперек відповідним реактивом і витримують 10-20 секунд (залежно від чутливості каменю), потім обережно, щоб не ушкодити осад, промокають фільтрувальним папером. За ін­тенсивністю забарвлення осаду, що утворився на смужці досліджуваного сплаву в по­рівнянні з забарвленням осаду на смужці пробірної голки, роблять висновки про пробу. Якщо осади однакові за інтенсивністю, то сплав і голка однакові по пробі. Якщо осад сплаву темніший, ніж на смужці пробірної голки, то сплав має пробу нижчу ніж голка. Якщо осад світліший - сплав має вищу пробу ніж пробірна голка.

При випробуванні партії виробів на пробірному камені наносять поруч смужки чотирма-п’ятьма виробами, потім смужку відповідною пробірною голкою з невеликим штрихом вниз і знову смужки чотирма-п’ятьма виробами і т. д. Дослідження реактивом ведеться як звичайно.

Вироби, смужки від яких викликали сумнів при випробуванні, повинні бути знову випробувані для одержання правильного та остаточного результату.

Випробування на пробірному камені може здійснюватися як вручну, так і за допомогою обладнання — натирочних верстатів, де процес здійснення натирів механізований.

 

 

Завідувач сектору досліджень у сфері інформаційних технологій Хмельницького НДЕКЦ МВС Нестеренко Віра в якості інструктора з першої допомоги Товариства Червоного Хреста України разом з колегою 12.07.2022 в смт Чорний Острів провела тренінг для переселенців з різних куточків України.

Сьогодні у секторі трасологічних досліджень відділу криміналістичних видів досліджень нашого Центру було проведено навчання-практикум, спрямований на відточення наявних навичок роботи із мікрооб’єктами, ефективного та професійного використання можливостей наявної техніки та вирішення актуальних питань, що виникають при проведенні мікроскопічних досліджень.

На даний час у сфері інженерно-транспортних видів досліджень є затребуваними експертизи за експертною спеціальністю «Дослідження деталей транспортних засобів», які в більшості випадків встановлюють характер та причини руйнування деталей, потребують відповідного обладнання та кваліфікованого персоналу для якісного проведення подібного виду експертиз та досліджень.

Наявне обладнання експертних підрозділів МВС на рівні макроскопічного аналізу, враховуючи обізнаність експертів- автотехніків в області кінематики, будови окремих вузлів та систем автомобіля, а також в галузі транспортної трасології, в окремих випадках дозволяє вирішувати як типові так і нетипові запитання, методики дослідження яких відсутні.  Дослідження особливостей пошкоджень деталей транспортних засобів, в окремих випадках дає можливість вирішувати ряд нетипових запитань в практиці проведення інженерно-технічних експертиз. Наприклад встановити положення  керованих коліс колеса автомобіля під час удару з метою встановлення спроможності показів водія та фактичних обставин розвитку дорожньо-транспортної пригоди.


Так дослідженням деталей рульового механізму одного з автомобілів, при проведенні спільно із фахівцями Вінницького відділення КНДІСЕ комісійної  комплексної транспортно-трасологічної експертизи та експертизи деталей транспортних засобів (досліджувались пошкодження шліцевої частини вала сошки а також сліди контактної взаємодії  ролика з черв’яком на ролику вала сошки) було встановлено ряд особливостей механічних пошкоджень ролика та вала сошки, які  дозволили визначити положення керованих коліс в момент дії ударного навантаження. 


                                                  .

 

           Зображення 1,2. Загальний вигляд представленого на дослідження транспортного засобу «ГАЗ».

 

 

           

Зображення 3. Вигляд пошкодження валу сошки автомобіля «ГАЗ».

             

Зображення 4. Вигляд пошкодження ролика валу сошки автомобіля «ГАЗ».

 

                       

Зображення 5.

 

Отже, в зв’язку з необмеженим ростом кількості транспортних засобів експертне дослідження пошкоджень та руйнувань деталей, не зважаючи на їх складність та трудомісткість є актуальним і перспективним напрямком в діяльності експертно-криміналістичної служби і за наявності відповідного сучасного обладнання та кваліфікованого персоналу може  задовольняти вимоги сьогодення у аргументованому поясненні причин та обставин дорожньо-транспортних пригод.

Компанія Microsoft випустила велику добірку накопичувальних оновлень у рамках традиційного щомісячного оновлення вівторками (Patch Tuesday) для операційної системи Windows. Апдейти доступні для новітньої Windows 11, Windows 10 і навіть для таких «заслужених ветеранів», як Windows 8.1 і Windows 7. 

У рамках Patch Tuesday за липень 2022 року компанія усунула 84 уразливостей у системі безпеки, включаючи чотири критичні, що дозволяють зловмисникам віддалено запускати виконання коду. У тому числі одну вразливість нульового дня, яку активно використовували зловмисники. 

Для Windows 11 оновлення отримало маркування KB5015814, для Windows 10 апдейт KB5015807 випущений для версій 21H1 та 21H2 – це єдині версії Windows 10 Home та Pro, які продовжують підтримуватися компанією. Тут увага приділялася виправленню вразливостей та помилок. 

Для Windows 8.1 (KB5015874) та Windows 7 (KB5015861) також було проведено «роботу над помилками». Нагадаємо, підтримка Windows 8.1 продовжиться до початку 2023 року, тоді як для Windows 7 безкоштовна підтримка вже не надається. Microsoft припинила підтримку операційної системи Windows 7 два роки тому – 14 січня 2020 року. 

Для корпоративних користувачів Microsoft пропонує платну подовжену підтримку Windows 7. Вони можуть отримувати оновлення безпеки в рамках програми Windows 7 ESU (Extended Security Updates, розширені оновлення безпеки) до січня 2023 року. 2021 року ціна цього сервісу зросла до $50 за кожен комп’ютер, а 2022 року — до $100 за кожен комп’ютер.

Джерело статті:

Посилання на першоджерело

Хмельницький науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України інформує Вас про те, що в його структурі функціонує сектор досліджень зброї, фахівці якого виконують дослідження холодної зброї та конструктивно схожих предметів.

Найбільш поширеними об’єктами дослідження є:

-         клинкова зброя та конструктивно подібні предмети: шаблі, шпаги, мечі, багнети, ножі різних типів та видів;

 

 

 

 

-         неклинкова зброя та конструктивно подібні предмети: кастети, нунчаку, дубинки, кистені;

                  

 

 

 

 

-         механічна метальна зброя та конструктивно подібні предмети: луки і арбалети

            

 

Ви можете замовити дослідження та встановити, чи належать дані предмети до категорії холодної зброї, носіння якої без відповідного дозволу заборонено.

Вартість проведення досліджень холодної зброї: одна експертогодина – 226,54 грн (з ПДВ);

 

В разі виникнення питань, що стосуються сфери досліджень даного сектору, Ви можете звертатись за отриманням консультацій, а в разі потреби замовити відповідні дослідження та послуги - тел. 78-46-62.